Dirbtinis intelektas Google paieškoje

Google paieškos sistema yra viena iš pažangiausių technologijų, kurios kasdien naudojamos milijonų žmonių visame pasaulyje. Joje dirbtinis intelektas (DI) vaidina esminį vaidmenį. Jis naudojamas siekiant suprasti vartotojų užklausas ir pateikti aktualiausius, užklausą atitinkančius rezultatus. Ypač svarbūs ir labiausiai žinomi yra RankBrain, Bert ir DeepRank algoritmai, kurie padeda pagerinti paieškos rezultatų tikslumą ir naudingumą.

RankBrain

RankBrain yra dirbtinio intelekto sistema, pristatyta 2015 metais, kuri naudoja mašininio mokymosi technologijas, kad geriau suprastų, kaip žmonės naudoja kalbą. Šis algoritmas padeda Google interpretuoti užklausas, ypač tuos atvejus, kai paieška apima neaiškius ar retai naudojamus terminus. RankBrain analizuoja ankstesnes vartotojų paieškas ir jų elgseną rezultatų puslapiuose, kad išmoktų numatyti, kokie paieškos rezultatai bus naudingiausi esamai užklausai.

Viena iš RankBrain funkcijų yra gebėjimas aptikti sinonimus ir kontekstualiai susijusius žodžius. Pavyzdžiui, jei vartotojas ieško „geriausių viešbučių Paryžiuje“, RankBrain gali suprasti, kad vartotojas taip pat gali domėtis „apgyvendinimu“ ar „nakvynės vietomis“. Taigi, šis algoritmas ne tik padeda Google suprasti užklausas, bet ir prisideda prie geresnių paieškos rezultatų parinkimo.

Bert

Bert (Bidirectional Encoder Representations from Transformers) yra kitas revoliucinis Google paieškos algoritmas, pradėtas taikyti 2018 m. Bert naudoja galingą modelį, kuris analizuoja tekstą abiem kryptimis vienu metu (iš kairės į dešinę ir iš dešinės į kairę). Ši savybė leidžia Bert suprasti žodžių prasmę pagal jų kontekstą sakinio viduje, o ne tik remtis pavieniais žodžiais.

Šis giluminis konteksto supratimas yra itin svarbus, nes tai leidžia Google teikti tikslesnius atsakymus į sudėtingas užklausas. Pavyzdžiui, Bert gali skirti, kada žodis „bankas“ reiškia finansinę įstaigą, o kada – kažką kitą. Dėl šios priežasties Bert yra neįkainojamas įrankis natūralios kalbos apdorojimo srityje.

DeepRank

DeepRank yra algoritmas, kuris atlieka ypatingą vaidmenį siekiant išlaikyti aukštą Google paieškos rezultatų kokybę. Nors šio algoritmo veikimo principai nėra plačiai viešinami, žinoma, kad jis susijęs su vartotojų sąveikos su paieškos rezultatais stebėjimu.

DeepRank tikrina, kaip vartotojai sąveikauja su konkretaus tipo paieškos rezultatais ir naudoja šią informaciją norėdami optimizuoti rezultatus ateičiai. Pavyzdžiui, jei daugelis vartotojų ignoruoja tam tikrą paieškos rezultatą, DeepRank gali tai interpretuoti kaip signalą, kad šis rezultatas nėra pakankamai aktualus.

Šių pažangių algoritmų dėka Google gali nuolat tobulinti savo paieškos rezultatus, todėl vartotojai gali rasti labiausiai jiems tinkamą informaciją greičiau ir efektyviau. Šie dirbtinio intelekto algoritmai ir toliau vystysis, kad atitiktų kintančius vartotojų poreikius ir neabejotinai paveiks tiek SEO, tiek pačią Google paiešką.